Київський татуювальник запустив проект тату з українськими радянськими мозаїками (фото)

Фото: Коля Кольщик Об этом сообщает mediametrics.in.ua со ссылкой на СМИ.Київський татуювальник Коля Кольщик, що працює у студії Black Swallow Tattoo, оголосив про початок роботи над серією татуювань з радянськими мозаїками.

Ініціативу підтримав фотопроект видавництва «Основи» Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics. Тату-майстер повідомив, що надихався фрагментами робіт з інстаграму проекту ukrainianmosaics.

«Монументальне мистецтво отримало нове життя у 1960-х роках і масово створювалося для оздоблення фасадів та інтер’єрів до початку 1990-х. Авторами були неординарні й талановиті художники-монументалісти свого часу», – зазначає Коля.

Він розповів «Хмарочосу», що тату з мозаїками робив і раніше, – наприклад, чайки з Київського річкового вокзалу та фрагмент панно «Море та риби» з магазину «Океан» у Львові.

Фрагмент панно «Море та риби» з магазину «Океан» у Львові. Фото: Коля Кольщик, instagram.com/bs13tattoo/Безпосередньо ідея акції з’явилася під час роботи над татуюванням для фотографа Євгена Нікіфорова, який документував монументальне мистецтво для видання Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics.

Тату з чайками Річкового вокзалу для Євгена Нікіфорова. Фото: Коля Кольщик«Це не лише цікаво, але й привід звернути увагу людей на тему та проблеми з нею пов’язані», – вважає Коля.

Він розробив серію ескізів, які доступні для замовлення:

Ескізи татуювань із радянськими мозаїками. Фото: Коля КольщикЧастина коштів піде на підтримку проекту Decommunized і нові експедиції з пошуку збережених мозаїк. Наразі знайдено понад 3000 об’єктів в усіх областях України.

«Це, певно, єдиний проект, який відшукує і документує українські радянські мозаїки. Якби не він, не було б такої величезної бази фото мозаїк, які автор люб’язно надав в якості матеріалу для ескізів», – розповів Коля.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/07/08/kyyivskyj-tatuyuvalnyk-zapustyv-proekt-tatu-z-ukrayinskymy-radyanskymy-mozayikamy-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя