В Узбекистані пройде благодійний забіг на підтримку «доступної культури»

Любителі спорту в Узбекистані влаштовують перший в країні благодійний напівмарафон, прагнучи зробити культурну сцену країни більш інклюзивною. Напівмарафон відбудеться у Самарканді з першого по третє листопада цього року. Об этом сообщает radio-mb.in.ua со ссылкой на СМИ.

Взяти участь у марафоні можуть як початківці, так і досвідчені бігуни. Учасникам пропонують обрати між двома маршрутами через місто Самарканд довжиною у 10 та 21 км.

Самарканд – друге за величиною, після Ташкента, місто в Узбекистані, відоме своїми мечетями та мавзолеями. Самарканд також був визначним ісламським центром наукових досліджень.

Самарканд. Фото: WikipediaЗібрані гроші з напівмарафону підуть на те, щоб зробити театр в узбецькій столиці Ташкенті доступним для незрячих та людей із порушеннями зору.

Подія є лише частиною великого проєкту, спрямованого на розширення доступу до культури по всій країні. Серед інших заходів, що відбуваються паралельно з напівмарафоном – документальні екранізації, бесіди на тему інвалідності і концерти (від етнічних віршів Азербайджану з фінською електронною музикою до традиційної узбецької музики).

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/10/30/v-uzbekystani-projde-blagodijnyj-zabig-na-pidtrymku-dostupnoyi-kultury/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя